Parametreler
Blok hedefi: 6 dakika
Port: 1968
Kod Tabanı: ProtoShares 0.8.6 (Bitcoin 0.8.5)
Blok ödülü: 280 MMC, her 1680 blokta 5% azalma
Toplam Coin: İlk 2 yılda 10 Milyon coin, ardından %2 enflasyon
Yeniden Zorluk Hedefleme: "Kimoto Gravity Well" ile her blok’
EK Sağlaması: SHA512 Jenerasyonu ile Momentum (64K XOR AES-CBC x 50)
Every two hours there is a special block which contain community grants. These are made to the addresses that lead the MemoryCoin vote. Grant awards make up 6% of all the MemoryCoin minted.

Emek Kanıtı
MemoryCoin, sıradan PC’lerde en etkin şekilde kullanılmak üzere tasarlanmış özel bir Emek Kanıtı kullanır. Bu, minimum 1 GB sistem hafızasına ve özel CPU talimatlarına dayanır. Her hash’ın çalışması için 1 GB Hafızaya ihtiyaç vardır ve bu, 50 GB’lık veriyi şifreler. Bu karşın doğrulama, sadece 128 bin hafıza ve saniyenin 10’da birinden daha az bir süreye ihtiyaç duyar.

Belirli Teknik Bilgiler

Madencilik
http://www.mmcwiki.com/ and the new http://www.mmc-wiki.com

MemoryCoin Beta
~%6.2 – MemoryCoin Beta’nın Blok 8820’den gelen bakiyeleri, yeni blok zincirinde Blok 1’e transfer edilmiştir. Yeni MemoryCoin QT istemcisini kurduktan sonra cüzdanınızı doğru yere kopyalayarak, MemoryCoin Beta bakiyenizi içeri aktarabilirsiniz.

Önceden Üretilen
~%1.12 – ProtoShares Sahipleri
Blok 32000’deki ProtoShares sahipleri, her 10 PTS’ye karşılık 1 MMC oranında bir dağıtım almıştır. 1 Milyon PTS’nin piyasaya sürülmesiyle bu şekilde yaklaşık 112.000 MMC dağıtılmıştır ve böylece PTS sahipleri, MemoryCoin’in ortaya çıkışında toplamda %1 paya sahip olmuştur. MemoryCoin ile ProtoShares cüzdanınızı kullanarak bakiyenizi içeri aktarabilirsiniz. Bakiyenizi, içeri aktardıktan sonra yeni bir MemoryCoin cüzdanına transfer etmeniz tavsiye edilir.