MemoryCoin, ekonomik ve finansal açıdan farklılaştırmayı güçlendirmeyi amaçlayan yeni bir kriptopara birimidir. Bireyler, kredi kartı şirketlerinin ve PayPal’ın çalışmayı reddettiği ülkelerde yaşıyor olsalar dahi, onların internet ekonomisine katılmalarına olanak sağlar. Bireyler, varlıklarını sadece belleklerinde tuttukları bir parola ile saklayabilir ve transfer edebilirler.

MemoryCoin, Bitcoin koduna dayanmakta, ancak bazı önemli farklılıkları bulunmaktadır.


Dağıtılmış Madencilik

MemoryCoin, para madenciliğini merkezsizleştirmektedir. Bitcoin madenciliği, pahalı, özel donanımların kullanımına ihtiyaç duyuyorken, MemoryCoinler, PCler ve laptoplar gibi basit bilgisayar donanımlarında etkin bir şekilde üretilmektedir. Herkes programı kurup, MemoryCoin üretmeye başlayabilir.

Dağıtılmış madencilik şunları sağlar:

  • para biriminin daha geniş ve adil dağıtımı
  • elde edilmesinin daha kolay olması – bir bilgisayara sahip herkes, bunu gerçekleştirebilir
  • ekonomik farklılaştırmaya katılım – bireylerin bir bankada veya bir borsada hesap bulundurma ihtiyaçları yoktur. – herkes, elektrik tüketerek bir PC ile yeni coinler üretebilir


Süratli Madencilik

Katılımı teşvik etmek üzere, MemoryCoin’de süratli bir madencilik zamanlaması vardır. Madencilik ödülleri ilk 2 senede her hafta 5% düşmektedir. Bu da tüm MemoryCoin’lerin 90% ‘ının ilk yıl üretileceği anlamına gelir. 10% ‘u ise ikinci yıl üretilecektir. Daha sonrasında istikrarlı bir enflasyon sağlamak için yıllık 2% ‘lik bir artış yaratılacaktır.

Madencilik zamanlaması, MemoryCoin’in fiyatında hızlı bir artışı sağlar ve böylece katılımı ve kabulü teşvik eder. İki yıl sonra MemoryCoin fiyatının, kendisini üretmek için gerekli elektrik fiyatından daha düşük olması beklenmektedir.


MemoryCoin Yardımları

5% oranında yeni üretilen MemoryCoin; geliştirme, destek ve pazarlamayı finanse etmek üzere, yardım olarak verilmektedir. Herkes bir pozisyon için başvurabilir, kazananlar ise MemoryCoin sahiplerinin oyları ile seçilmektedir. Bu, MemoryCoin’e fayda sağlayacak projelere ve çalışmalara coinlerin sürekli akışını sağlamaktadır. 1% oranında tüm yeni üretilen coinler, vakıf için ayrılmakta, ayrıca MemoryCoin sahipleri tarafından oylanmaktadır.