אנשים היו מבולבלים והביעו תרעומת לגבי הופעת כורי ה GPU ל MemoryCoin. כיצד הופיעו כורי ה GPU כ"כ מהר, כאשר MemoryCoin אמור היה להיות חסין לכריית GPU?

GPU

משמעות המילה GPU היא "יחידת עיבוד גרפי", אך בימינו מדוייק יותר לחשוב עליה בתור "יחידת עיבוד כללית", העשויה ממספר רב של מעבדים חלשים. ניתן למקבל כמעט כל תהליך בעזרתם בצורה מהירה יותר מה CPU, אך הרבה יותר קשה לתכנת אותם.

שתי גישות

גישה אחת היא לפתח אלגוריתם כה מסובך – וזו ההגנה שמרשים לעצמם Quark ו PrimeCoin. הוכחת העבודה היא כה מסובכת, עד שלוקח זמן רב לפתח קוד שירוץ היטב על GPU. תהליך פיתוח זה יהווה השקעה גדולה, ועל כן אין זה סביר שיתרחש. רוב המשתמשים אף לא ידעו מכך כל עוד זה משתלם למפתחים. כאשר כורי ה GPU יופיעו לבסוף – הם יעיפו את כורי ה CPU לכל הרוחות. זוהי גישה לטווח הקצר.

הגישה לטווח הארוך

MemoryCoin שמים לעצמם למטרה להשאיר את כורי ה CPU בתמונה לאורך זמן. הדבר מצריך גישה שונה, אשר תנצל את נקודות החוזק של ה CPU, ונקודות הטורפה של ה GPU. אלגוריתם ה MemoryCoin עושה זאת ע"י מיקסום השימוש בזכרון הראשי ושימוש בפקודות AES-NI שישנם לרוב ה CPU המודרניים. יחד עם זאת, אפילו אמצעים אלה אינם מספיקים וה GPU עדיין טוב יותר מה CPU. האלגוריתם פשוט ולכן כורי GPU הופיעו במהירות לציבור המשתמשים הרחב.

הצד החיובי

הצד החיובי נמצא במגבלת היתרון של GPU לעומת CPU. GPU מהיר יותר פי 2 או 3. השוו זאת ל פי 100 עבור Bitcoin או פי 10 עבור Litecoin. משמעות הדבר – CPU ימשיך להיות בר קימא ולא סביר כי נראה חוות GPU בנויות או מכוונות כלפי MemoryCoin. כורים מסחריים לא יוכלו להתחרות בעלות האפסית של הכריה העצמאית הנפוצה. כורים עצמאיים עדיין יוכלו להפוך חשמל ל MemoryCoin עם רווח סביר.

צד חיובי נוסף הוא שכעת נוכחות כורי GPU ידועה לכל, וכללי המשחק הוגנים. במטבעות אחרים תיתכן אי-וודאות באשר לקיום כורי GPU, מהירותם ומי בעל גישה אליהם.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *