MemoryCoin neden bir CPU coin’i olarak tanımlanıyor? *

Eşsiz Emek Kanıtı (EK) çok daha fazla memory istemektedir ve üretimi, ekran kartları için Bitcoin (SHA-256) veya scrypt-coin’lerdekinlerden daha zordur.

GPU madencilik istemcileri de mevcuttur ama bir CPU’ya kıyasla avantajı, diğer coinlerde olduğundan çok daha azdır.


MemoryCoin’in Emek Kanıtı’nın ardında ne gibi bilgiler var? *

Emek Kanıtı, modifiye edilmiş, Momentum tabanlı bir algoritmadır. Küçük bir SHA512 bileşenine, ve büyük bir AES bileşenine sahiptir – AES-NI yönergelerine sahip çipler çok daha iyi çalışacaktır. Her bir hash, çalışmak için 1 GB hafızaya ihtiyaç duymakta ve 50 GB veriyi şifrelemektedir. Buna karşılık, onay işlemi, sadece 128 bin hafızaya ve saniyenin 10’da 1’inden daha azına ihtiyaç duymaktadır.


Nasıl tam hızda madencilik yaptığımdan emin olabilirim? *

Donanımınızın şu listelerde olup olmadığına bakabilirsiniz (Intel, AMD, ATI)


Donanımım listelerden birinde yer alıyor ama çok daha düşük sonuçlar elde ediyorum! *

MemoryCoin-qt içinde yer alan madenci, AES-NI yönerge setlerinin avantajını kullanır ama BIOS’ta AES-NI’yi etkinleştirmeniz gerekebilir – bazı üreticiler bunu devre dışı bırakmışlardır.
Madencilik miktarı, CPU’nuzun AES şifreleme kabiliyetine orantılıdır


MemoryCoin’in önceden üretilmiş olduğunu duydum – bu ne anlama geliyor? *

MemoryCoin herkese açık beta versiyonunun 8820. Bloğundaki tüm bakiyeler, yeni blok zincirinde 1. Bloğa transfer edilmiştir. MemoryCoin 2.0 ‘da 10 milyon coin bulunmaktadır yani belirgin bir seyreltme mevcuttur. Bu seyreltme MCF destekleyicileri için geçerli değildir.

32000. Bloktaki ProtoShares sahipleri, her 10 PTS için 1 MMC dağıtım alacaklardır. Yaklaşık 1 Milyon PTS basıldığı için 100,000 MMC bu yolla dağıtılacaktır ve PTS sahipleri, açılışta kümülatif olarak 1% MemoryCoin’e sahip olacaklardır.

Bu, “önceden üretilmiş” coinlerin ~%7.3 oranında çok sayıda adrese dağıtımını sağlamış ve MMC’nin aldığı ilgiyi başlangıcından beri hak ettiğini göstermiştir.


MMC piyasaya sürüldüğünde elimde MemoryCoin/ProtoShares bulunuyordu, coinlerimi nasıl alabilirim? *

MemoryCoin: Yeni blok zincirinde eski cüzdanınızı kullanarak bakiyenizi içeri aktarabilirsiniz.

PTS: ProtoShares cüzdanınızı MemoryCoin ile kullanarak bakiyenizi içeri aktarabilirsiniz. İçeri aktardıktan sonra bakiyenizi yeni bir MemoryCoin cüzdanına transfer etmeniz tavsiye edilir. Eğer bunu elle yapmak isterseniz

İstemciyi kurdum ama diğer devrelere bağlanmıyor. *

Burada bir devre listesi bulabilirsiniz: http://www.mmc-chain.com/?engine=nodeexplorer

Şuraya giderek bunları ekleyin Help->Debug->Console ve şunu yazın “addnode <ipaddress> add”


İstemci, yalnızca bir alıcı adresi gösteriyor ve daha fazla ekleyemiyorum *

Bitcoin’den farklı olarak MemoryCoin, tek-cüzdan-tek-adres yaklaşımını kullanmaktadır. Bu, kullanıcıların anonimliklerini yanlış anlamalarını önlemekte ve oylama işlemini kolaylaştırmaktadır. Eğer bir nedenle birden çok adrese ihtiyaç duyuyorsanız, istemciyi -multiaddress=1 seçeneğiyle başlatabilirsiniz.